Milion euro na Białoruś

Triumfatorem zakończonego w niedzielę nad ranem European Poker Tour w Barcelonie został Białorusin Mikolai Pobal. Za zwycięstwo otrzymał 1.007.550 euro.

 

 

Wpisowe do turnieju wyniosło 5.300 euro a na udział w nim zdecydowało się 1.082 pokerzystów z całego świata. Na miejscach płatnych zameldowało się dwóch Polaków – za zajęcie 58. miejsca 14.150 euro skasował Waldemar Nowak, natomiast za miejsce 12. Mikołaj Zawadzki otrzymał 46.700 euro.

Na stole finałowym zameldowali się, licząc od największego stacka: Ilari Sahamies, Samuel Rodriguez, Anaras Alekberovas, Mikolai Pobal, Antonin Duda, Sinel Anton, John Juanda oraz Joni Jouhkimainen.

W heads upie, który nastąpił po niemiłosiernie długich zmaganiach w trójkę, do gry przystąpili Pobal i Sahamies. Pojedynek trwał krotko. Fin zagrał 4-bet all In z 9s 5s. Skąd miał wiedzieć, że Białorusin trzyma akurat dwa asy… Board As Qs 4d Jc Ks nie uratował skóry Finowi i asy Pobala się utrzymały.

Na pocieszenie Sahamies dostał za drugie miejsce 629.700 euro.

Kolejny turniej cyklu odbędzie się w dniach 3-11 października we Włoskim San Remo. O wyjazd można już zacząć walczyć w turniejach kwalifikacyjnych rozgrywanych na PokerStars

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.