Milion graczy w Hiszpanii

Wolny Poker:  W Hiszpanii jest 1 milion osób, które korzystają z gier hazardowych przez internet. Tak wynika z raportu tamtejszego regulatora rynku gier DGOJ.

W tym samym dokumencie są dane dotyczące tamtejszego rynku. Przychody brutto za czwarty kwartał wyniosły 61,4 miliona euro. Oznacza to wzrost o 41 procent w porównaniu do trzeciego kwartału. Za większość wzrostów odpowiada hiszpańska La Liga i zakłady na wyniki meczów. W sumie, gracze postawili 1,36 miliarda euro (wzrost o 24 procent).

Jest też i zła wiadomość. Pomimo, że co miesiąc przybywało ok. 73 tysiące nowych użytkowników, to jednak tuż po regulacji hazardu online w połowie 2012 roku, miesięcznie pojawiało się 100 tysięcy nowych graczy.

Spośród wszystkich przychodów, 48,4 procent stanowił zakłady sportowe, generując 30 milionów euro przychodów (wzrost o 66 procent). Na dalszych miejscach znalazły się gry cashowe w pokera (19,6%), turnieje pokerowe i ruletka (po 8,8%), Na ostatnich miejscach znalazły się bingo (3,6%) i blackjack (3,4%).

Przypomnijmy, że rynek pokera online i gier hazardowych został uregulowany w Hiszpanii w połowie 2012 roku. Hiszpanie w pokera online mogą grać tylko między sobą. Jednak w ostatnim czasie pojawiły się poważne głosy, że jeszcze w tym roku hiszpańska i włoska pula graczy może się połączyć, tworząc wspólny, a co za tym idzie, większy rynek.

www.wolnypoker.org

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.