Milionerowi grozi więzienie za zbudowanie nielegalnego kasyna na swojej posesji

Milioner, który nielegalnie zbudował w swoim ogródku coś, co nazwał „najlepszą jaskinią brytyjskiego człowieka”, odmówił jej zniszczenia i praktycznie uniknął z więzienia.

Zamożny księgowy Graham Wildin, lat 68, zainstalował w swojej luksusowej kręgielni kino, korty do squasha, prywatne kasyno i bar. Wywołał tym oburzenie wśród sąsiadów, gdy stało się jasne, że poszedł naprzód i zbudował eleganckie miejsce rozrywki bez niezbędnego pozwolenia na budowę.

Emeryt odmówił jednak usunięcia swojej „jaskini”, rozpoczynając długą batalię prawną, w wyniku której sędzia Sądu Najwyższego wydał mu do końca kwietnia 2020 r. likwidację kompleksu o powierzchni 10 tys.m/2.

Taki wyrok zapadł i nakazał panu Wildinowi zburzyć centrum sportowe, ponieważ miało to poważny wpływ na jego sąsiadów zamieszkałych w Cinderford, Gloucestershire, Gloucestershire Live.

W związku ze spornym budynkiem, w zeszłym tygodniu Graham Wildin pojawił się w sądzie, gdzie stwierdził, że nie może zrealizować wyroku z różnych powodów, m.in. z powodu niemożności znalezienia wykonawców wyburzenia postawionego budynku i braku możliwości znalezienia niezbędnych pieniędzy do realizacji wyroku.

Ze względu na rzekomy brak funduszy, sędzia nie był przygotowany do stwierdzenia braku szacunku pana Wildina przed sądem.

Zamiast tego uznano jego postępowanie za lekceważące dla sądu w związku z niedopuszczeniem do likwidacji pod czterema innymi względami.

Pan Wildin został skazany na sześć tygodni więzienia z 12-miesięcznym odroczeniem. Wprowadzono je pod warunkiem oczyszczenia wnętrza budynku, w tym usunięcia całego sprzętu sportowego, kina, kręgielni, wszystkich drzwi, oświetlenia, grzejników, opraw oświetleniowych, armatury, wodno-kanalizacyjnej i mebli oraz odcięcia prądu i wody w terminie 18 tygodni od daty uprawomocnienia się wyroku.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.