Miliony, a nawet miliardy! Największe wygrane w loteriach

loteria

Kto z nas nie chciałby wygrać w przyszłości milionów, a może nawet miliardów, złotych i nie musieć nic nie robić do końca swoich dni? Pomarzyć nikt nam nie zabroni, a spektakularne wygrane w loteriach zdarzają się codziennie. My przejrzeliśmy te najbardziej gotówkowe.

Gdy myślimy o loteriach w Polsce, od razu przychodzi nam do głowy popularne Lotto. Szansa na trafienie „szóstki” wynosi zaledwie 1 do prawie 14 milionów, ale to i tak nie zniechęca naszych rodaków do wystawienia na próbę swojego szczęścia.

Największa kumulacja w historii tej gry wyniosła 57,8 milionów złotych i została podzielona pomiędzy trzy zwycięskie osoby. Natomiast największa kwota, jaka trafiła do kieszeni jednego gracza, opiewała na 36,7 miliona złotych. Powędrowała ona do mieszkańca Małopolski.

Mogłoby się wydawać, że większe wygrane w naszym kraju nie padały, jednak nic bardziej mylnego. We wrześniu 2017 roku Polska przyłączyła się do loterii Eurojackpot, w której nagrody pieniężne są o wiele większe.

Oczywiście szansa na główną wygraną jest dużo mniejsza i wynosi 1 do 95 milionów, lecz to nie przeszkadzało mieszkańcowi województwa łódzkiego, by zamienić kilka monet na 193,4 milionów złotych.

Choć już ta kwota robi wrażenie, w tej europejskiej loterii zdarzały się wygrane wynoszące w przeliczeniu 375 milionów złotych i niejednokrotnie trafiały one do jednej osoby z Niemiec, Finlandii lub Czech.

Czy w Europie padały jeszcze większe wygrane? Otóż tak. W międzynarodowym EuroMillions, gdzie szansa na główną nagrodę wynosi 1 do 140 milionów, dwa tygodnie temu gracz zgarnął aż 200 milionów euro, co w przeliczeniu wynosi 900 milionów złotych.

Całość czytaj na: menway.interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *