Miłośnicy pokera zostaną obłożeni podatkiem

Ostatnia aktualizacja: 8 września 2014

Rosyjski rząd rozważa legalizację pokera oraz pobierania podatku dochodowego od szczęśliwych graczy. Według analityków, może to przynieść skarbowi państwa dodatkowo do 100 milionów dolarów rocznie. Teraz te pieniądze trafiają do budżetów innych państw.

Mowa przede wszystkim o online pokerze. Oficjalnie w Rosji gry hazardowe są zabronione wszędzie, z wyjątkiem czterech specjalnie wyznaczonych miejsc do gry. Jest to „Azow-City” w Kraju Krasnodarskim, „Primorje” w Kraju Nadmorskim, „Syberyjska Moneta” w Kraju Ałtajskim, „Jantarnaja” w obwodzie kaliningradzkim. Obecnie działa tylko „Azow-City”. Ale do tej pory istnieją także podziemne kasyna i serwisy dla graczy w internecie. I chociaż z pierwszymi organy ścigania skutecznie walczą, to gry online są praktycznie poza zasięgiem prawa, zaznacza główny analityk Regionalnego Centrum Społecznego Technologii Internetowych Urwan Parfientiew.

Wraz z zaostrzeniem przepisów dotyczących gier hazardowych w Rosji i praktycznym zamknięciem kasyn prawodawcy zetknęli się z tym, że witryny z grami hazardowymi w internecie stały się głównym sposobem dla obywateli, aby grać na pieniądze. Ale jednocześnie pojawia się kwestia egzekwowania prawa: gdzie de facto osoba gra. Czyli czy należy uznać za miejsce gry lokalizację witryny internetowej (a są to najczęściej serwery za granicą) czy lokalizację komputera, z którego osoba gra.

Czytaj całość na: polish.ruvr.ru

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL