Ministerstwo usprawni procedury wydawania koncesji na kasyna

Ministerstwo Finansów

W Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog, 30 stycznia br., odbyło się posiedzenie doraźnego Zespołu ds. zamówień publicznych Rady Dialogu Społecznego.

Obrady Zespołu były poświęcone m.in. problemom pracowników kasyn w związku z przedłużającym się trwaniem przetargów na koncesje na prowadzenie tej działalności regulowanej.

W pierwszej części posiedzenia Zespołu uczestniczył pan Wiesław Janczyk, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów oraz pan Mariusz Gruszka, Zastępca Dyrektora Departamentu Podatków Sektorowych, Lokalnych oraz Podatku od Gier. Przedłużające się procesy uzyskania koncesji powodują, że pracownicy kasyn tracą miejsca pracy lub są niepewni zatrudnienia.

Przedstawiciele Ministerstwa Finansów przedstawili stanowisko w sprawie procesu przetargów na uzyskanie koncesji na prowadzenie kasyna oraz zadeklarowali dołożenie starań na rzecz usprawnienia tej procedury tam, gdzie jest to możliwe uwzględniając jednocześnie potrzebę wnikliwej analizy wniosków o koncesję. Zapowiedzieli także otwartość na kontakt z członkami Zespołu w tej sprawie.

Źródło: OPZZ

 1. Jakich niby starań oni dołożą? Przecież to tak jak by obiecali „będzie szybciej”
  Jak to jest, że aby otrzymać koncesje trzeba mieć lokalizację za które są punkty w przetargu (bardzo istotne – hotel, zabytek, centrum, umowa przedwstępna, opinia rady itp) co decyduje o wydaniu koncesji, a potem zmienia się lokalizację???
  Kto na to zezwolił?
  Skoro wydajemy koncesje na dane miejsce i to głównie miejsce jest brane pod uwagę to nie powinno być możliwości jego zmiany bez nowego przetargu – jak nie pasuje to nie otwieraj tam biznesu i nie startuj tam gdzie się go nie opłaca trzymać.

 2. ktos pisal niezej firma hf dalej walczy, powinni powsadzac za te kary co niewinni ludzie podostawali, tez dostalem wiec wara smierdziele i przekrety, co z tego poprostu jedziecie na przypal ,b o nikt was nie moze podp… bo sie nie przyznajecie o hf nawet nie piszcie, ludziomw glowie mieszacie. Dalej pracujecie bo robicie teraz bez skrupulow , to slup slupa bez podstaw i dowodow, zbieracie jeszcze koncowki na kary ktore musicie poplacic. Poczekamy pozyjemy walic ta wasza ostr…

  1. Do Jaro… Ja piszę o czymś innym ty piszesz o czymś innym a na końcu Ost-óda a zaczynasz o H.F przecież to są dwa odrębne tematy … ;/ wiec nie ogarniam nie pomyliłeś tematów?.
   Spoko rozumiem ,że dostałeś kare ale jakoś musieli ci to udowodnić , że brałeś w kieszeń nie sądzisz ? Zastanów się gdzie popełniłeś błąd?
   Po drugie zostawiasz obcym ludziom , żeby cie reprezentowali i obronili a nie lepiej było iść do mecenasa jakiegoś zapłacić mu i żeby kontrolował na jakim etapie jest wszczęte postępowanie przeciwko tobie ? Przecież jest to informacja dostępna .
   Nie bronie ich bo nie miałem z nimi nic wspólnego tylko patrze obiektywnym okiem ..
   Kolejna część wypowiedzi odnośnie „csani ” jak mogą karać jak w KNF niema jakiejkolwiek informacji , że coś jest nie tak .. ;/ paradoks kolejny ..?

  1. Witam wszystkim analizując większość komentarzy stwierdzam iż:
   1. cześć ludzi piszę komentarze z zazdrości ,że ktoś ma a inny niema.
   2. cześć ludzi nie zarabia tyle ile powinna wcześniej , ponieważ cza płacić jakieś tam podatki jest zwiększona ilość kontroli , beznadziejny udział itd.
   3. cześć ludzi jest z konkurencyjnych firm z branży i każdy zachwala lub oczernia inny produkt.
   4. Najważniejsze nie związane z komentarzami co się zmieniło po 1.04 nic tylko odpowiedzialność i wysokość kary . Kontrole były są i będą .
   Idziecie do jakiegoś mecenasa i zapytajcie czemu dalej ludzie wynajmują lokale to wam powiem czemu .

   Kolejne nie związane z komentarzami .
   Większość nazwijmy je „produktami ” powstały po 1.04 ciekawy paradoks ?
   Produkty powstały w pośpiechu bez dopracowania i co za tym idzie wysypują się , firmy słupy jak wy to piszecie itd.
   Ale proszę zwrócić uwagę np. „csani” firma jest lata na rynku , ma firmę w Pl nadal walczy .
   2 przykład H F firma w Pl lata na rynku nadal walczy .

   Podsumowanie :
   Nadal firmy są i walczą z bezprawiem w PL.
   Nie nadawajcie na siebie tylko weźcie się za robotę, im więcej tego jest tym ciężej będzie im wygrać . Wszędzie nie mogą być !!!!!!!

 3. „Przedstawiciele Ministerstwa Finansów przedstawili stanowisko w sprawie procesu przetargów na uzyskanie koncesji na prowadzenie kasyna oraz zadeklarowali dołożenie starań na rzecz usprawnienia tej procedury tam, gdzie jest to możliwe uwzględniając jednocześnie potrzebę wnikliwej analizy wniosków o koncesję. Zapowiedzieli także otwartość na kontakt z członkami Zespołu w tej sprawie.”

  Mowa-trawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *