Mistrzostwa Europy w Bilard

Rewelacyjne otwarcie Polaków!!! Trzy medale tylko w jedną z odmian to imponujący pokaz siły naszej reprezentacji w Słowenii. Już od jutra polowanie na „złoto”.

Polacy dzisiaj pokusili się o wynik bez precedensu w historii naszego sportu bilardowego. Zawodnicy z Orłami na piersi zdobyli dziś dwa srebrne medale i jeden brąz. Daleko trzeba sięgać pamięcią, by przypomnieć sobie równie imponujące otwarcie bilardowego EURO przez którąkolwiek z nacji. Bohaterami naszej ekipy tym razem okazali się Katarzyna Wesołowska, Tomasz Kapłan i Oliwia Czupryńska.

Droga Katarzyny Wesołowskiej (Nosan Galeria Echo Kielce) do finału wiodła przez pojedynki z faworytkami turnieju. Już w pierwszym swoim pojedynku Kielczanka mierzyła się z wicemistrzynią Europy sprzed roku, Anną Mazhiriną (Rosja). Wynikiem 75-48 Wesołowska zgłosiła akces do najwyższych lokat w odmianę 14/1.

Status pretendentki do medali potwierdzała zwycięstwami nad Czeszką Veroniką Hubartovą (75-30), groźną Iną Kaplan z Niemiec (75-61) i Oliwią Czupryńską (Nosan Galeria Echo Kielce), z którą zmierzyła się w półfinale. Awans Oliwii do strefy medalowej możliwy był dzięki zwycięstwom z renomowanymi zawodniczkami. Wicemistrzyni Świata Juniorek odprawiła Sarę Rochę z Portugalii (75-44), oraz reprezentantkę gospodarzy Anę Gardisink (75-44). Szczególnie interesujący wydawał się ćwierćfinał Oliwii i Anastasii Nachaevej z Rosji. Zmierzyły się w nim bowiem dwie najlepsze „Juniorki” Świata sprzed dwóch lat. Po raz kolejny lepsza okazała się Polaka, wygrywając do 48.

czytaj więcej na bilard-sport.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.