Mistrzostwa Polski w Bilard – LIVE!

O godzinie 9.00 w hotelu Gold w Dębicy rozpoczęły się pierwsze mecze Mistrzostw Polski w Pool Bilard – Dębica 2012.

Na starcie zawodów, które potrwają do piątku stanęło blisko 60 najlepszych zawodniczek i zawodników. Wśród uczestników są min. zwycięzca World Pool Masters i wicemistrz świata w parach Karol Skowerski (Nosan Galeria Echo Kielce). Drugi zawodnik pucharu Europy i wicemistrz świata w parach Wojciech Szewczyk, zwycięzca Kremlin Open i lider rankingu Polski Mateusz Śniegocki (obaj Konsalnet Warszawa). Wśród faworytów są również zwycięzca rankingu Polski 2011 Konrad Piekarski, mistrz Polski w 8bil z ubiegłego roku Piotr Kudlik (obaj Metal Fach LP Sokółka) jak również najbardziej utytułowany zawodnik mistrzostw Polski Tomasz Kapłan i jego klubowy kolega trzeci zawodnik Europen Open Radosław Babica (obaj Nosan Galeria Echo Kielce).

Wśród kobiet głównymi faworytkami są mistrzynie Europy Katarzyna Wesołowska i Oliwia Czupryńska (Nosan Galeria Echo Kielce), wielokrotne mistrzynie Polski Karolina Pikul (Oskar Stalowa Wola) i Izabela Łącka (Pino Dębica) jak również wicemistrzyni Europy Monika Ząbek .

Najciekawsza walka zapowiada się w grupie mężczyzn gdzie szanse na zwycięstwo w rankingu Polski ma jeszcze kilku zawodników. Przypomnieć należy, że to właśnie najlepszy zawodnik rankingu Polski 2012 otrzyma w nagrodę samochód osobowy Chewrolet Spark ufundowany przez MakMarketing oraz pokrycie kosztów startów w przyszłorocznych zawodach Pucharu Europy i Best of the East sfinansowane przez PZBil. Łączna wartość obu nagród to ponad 50.000 zł.

Relacje codziennie od godziny 9.00 do 22.00, do oglądania których serdecznie zapraszamy. Za stolikiem komentatorskim zasiądą Remigiusz Wyrzykiewicz i Ziemowit Janaszek oraz gościnnie prezes PZBil Grzegorz Kędzierski.

Po raz pierwszy przeprowadzona zostanie transmisja on-line z wynikami uzupełnianymi „z wysokości” laptopa z każdego stołu. Zdecydowanie polepszy to szybkość i jakość transmisji.

Głównymi organizatorami imprezy są Polski Związek Bilardowy i Klub Sportowy Pino w Dębicy. Patronat Honorowy objęła Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.