Mocny cios w szarą strefę – koniec z hazardem?

Funkcjonariusze pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej i słupskiej policji zabezpieczyli 98 nielegalnych automatów do gier. Wartość ujawnionych urządzeń to prawie 1,2 mln zł.

Funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbo-wego w Gdyni wraz z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Słupsku ujawnili magazyn z nielegalnymi automatami hazardowymi. W hali magazynowej znajdującej się w okolicach Słupska mundurowi zabezpieczyli 98 urządzeń do gier, a także części do ich naprawy.

Funkcjonariusze przeprowadzili eksperymenty, które potwierdziły hazardowy charakter gier. Łączna wartość zabezpieczonych urządzeń to blisko 1,2 mln zł.

Wszczęte w tej sprawie postępowanie karno-skarbowe, będzie prowadzone przede wszystkim pod kątem zebrania dowodów potwierdzających wykorzystywanie ujawnionych urządzeń do organizacji nielegalnych gier na automatach. W tym przypadku organizatorom nielegalnego procederu, grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat trzech oraz kara administracyjna opiewająca na łączną kwotę nawet 9.800.000 złotych

– mówi starszy rachmistrz Sebastian Pakalski, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Gdyni.

Źródło: glospomorza.pl

O Autorze

1 odpowiedź do “Mocny cios w szarą strefę – koniec z hazardem?

  1. film + kilka fot. Automaty magazynowane, które stoją i się kurzą – nie zarabiają i skąd kara i kto zapłaci? Nikt tam nie organizuje hazardu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.