Może jakaś nowelizacja?

Posłowie zasiadający w sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki na ostatnim posiedzeniu zajęli się kwestią możliwej nowelizacji ustawy hazardowej.

Przed rozpoczęciem dyskusji na ten temat, poseł PiS Grzegorz Schreiber zgłosił wniosek o usunięcie z porządku obrad punktu dotyczącego dyskusji nad propozycją inicjatywy ustawodawczej w sprawie nowelizacji ustawy hazardowej. Wniosek został jednak odrzucony i komisja zajęła się jego opracowaniem.

Ireneusz Raś z PO, który jest przewodniczącym komisji, przedstawił pozostałym członkom główne punkty, które miałyby pojawić się w ustawie. Są to:

– umożliwieniu wykorzystania kanału dystrybucji, jakim jest internet, do typowania liczb, znaków lub innych wyróżników w grze liczbowej, wpłacania stawek i wypłacania wygranych w grach liczbowych,

– wprowadzeniu polityki odpowiedzialnej gry w grach hazardowych urządzanych przez internet,

– zmiana w zakresie wysokości przychodów Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych.

Na posiedzeniu komisji obecny był wiceminister finansów Jacek Kapica, który odpowiadał za wprowadzenie ustawy w 2009 roku. Poinformował on, że rząd nie ma w planach nowelizacji ustawy.

Posłowie byli zainteresowani technicznymi możliwościami zawierania zakładów oferowanych przez Totalizator Sportowy za pomocą internetu. Pytali również o orzeczenia Komisji Europejskiej w sprawie umożliwienia zwierania zakładów wzajemnych drogą elektroniczną.

Po zakończeniu dyskusji, członkowie komisji powołali podkomisję, która zajmie się przygotowaniem odpowiednich zapisów do nowelizacji. Jak możemy przeczytać na stronie internetowej Sejmu ,,podkomisja ukonstytuuje się w późniejszym terminie”.

www.wolnypoker.org

O Autorze

1 thought on “Może jakaś nowelizacja?

  1. Komisja,podkomisja czyli tu kasiorka za pierdzenie w stołek a potem podkomisja i znowu kasiorka. Brawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.