Mundurowi uderzyli w nielegalny hazard

Ostatnia aktualizacja: 13 września 2021

Tczewscy kryminalni po raz kolejny uderzyli w nielegalny hazard. Funkcjonariusze w jednym z lokali na terenie Tczewa zabezpieczyli 5 nielegalnych automatów służących do gier hazardowych oraz pieniądze pochodzące z tego procederu.

Dodatkowo policjanci podczas przeszukania pomieszczeń zabezpieczyli 25 gramów amfetaminy. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zaś właścicielowi nielegalnych automatów dodatkowo grozi wysoka kara finansowa.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z tczewskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej w Kwidzynie wczoraj na terenie Tczewa przeprowadzili wspólne działania ukierunkowane na zwalczenie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem.

„Funkcjonariusze w jednym z lokali ujawnili i zabezpieczyli 5 nielegalnych urządzeń, które stanowią dowód w prowadzonym postępowaniu przez Krajową Administrację Skarbową. Zabezpieczone nielegalne urządzenia przygotowane do gier hazardowych zostały wycenione na kwotę 60 tys. złotych. Dodatkowo funkcjonariusze podczas przeszukania pomieszczeń znaleźli i zabezpieczyli 25 gramów amfetaminy. Ponadto mundurowi przejęli prawie tys. złotych pochodzących z tego nielegalnego procederu. Policjanci zapowiadają dalsze takie kontrole miejsc, w których odbywają się gry na urządzeniach losowych.”

– mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.

Za przestępstwo posiadania narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Właściciel automatów poniesie konsekwencje za złamanie przepisów kodeksu karno-skarbowego, za co grozi wysoka kara grzywny i kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: tcz.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL