Mundurowi zabezpieczyli 7 nielegalnych automatów i gotówkę

automaty

Bytomscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS podjęli kolejne działania wymierzone w nielegalny hazard. Akcja zakończyła się zabezpieczeniem 7 nielegalnych maszyn oraz gotówkę. Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grożą wysokie kary.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że w dwóch lokalach w centrum miasta udostępniane są automaty do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. Wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS wkroczyli do podejrzanych punktów. Informacje o urządzaniu nielegalnych gier hazardowych potwierdziły się.

Funkcjonariusze w kontrolowanych lokalach zabezpieczyli łącznie 7 urządzeń. Urządzenia trafiły już do magazynu śląskiej Służby Celno-Skarbowej. Do sprawy mundurowi zabezpieczyli ponad 1, 6 tys. złotych – to gotówka przygotowaną na wypłaty dla graczy.

Warto przypomnieć, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.

Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Katowicach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *