Mundurowi zabezpieczyli kolejne nielegalne automaty

jednoręcy bandyci

Funkcjonariusze śląskiej KAS wspólnie z częstochowskimi policjantami zabezpieczyli w Kłobucku 12 nielegalnych automatów do gier hazardowych.

Dostęp do lokali był utrudniony. Wcześniej były już tam urządzane nielegalne gry hazardowe.

W centrum Kłobucka do trzech lokali jednocześnie weszli funkcjonariusze Policji i śląskiej KAS. Mundurowi podejrzewali, że tam mogą być prowadzone nielegalne gry hazardowe. Wcześniej były już podejmowane czynności kontrolne i zabezpieczono nielegalne automaty.

W kontrolowanych lokalach zabezpieczono łącznie 12 maszyn, na których urządzano gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Funkcjonariusze śląskiej KAS z Częstochowy i Rybnika przeprowadzili skutecznie tzw. gry kontrolne. Urządzenia zostały zabezpieczone i przewiezione do magazynów śląskiej KAS. Do sprawy zabezpieczono również kilkanaście tysięcy złotych oraz kilkadziesiąt euro. Postępowanie w sprawie naruszenia przepisów o grach hazardowych poprowadzą mundurowi śląskiej KAS.

Osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie. Organizatorom nielegalnych gier a także właścicielom lokali grozi także kara pieniężna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Katowicach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *