Musiały zmienić koszulki przed meczem z Polkami

Reprezentacja Bułgarii kobiet przed meczem z Polkami miała niespodziewane problemy. Siatkarki musiały zmieniać koszulki, a wszystko przez nielegalną reklamę bukmachera.

Siatkarskie drużyny narodowe przyzwyczaiły kibiców do tego, że grają z reklamą sponsora w centralnym miejscu. Jednak w towarzyskim spotkaniu reprezentacji Bułgarii kobiet z Polską doszło do nietypowej sytuacji. Drużyna gości musiała zmieniać koszulki, by nie łamać przepisów. Sytuacja dla Bułgarek była powodem do żartów.

„Mieliśmy mały problem z naszym sponsorem, nie wiedzieliśmy, że w Polsce nie można używać jego logo na koszulkach. To było zabawne. Dostaliśmy te stroje dzień przed meczem, miałyśmy z nich trochę śmiechu” – powiedziała Siłwana Czauszewa.

Sprawa wyszła na jaw, gdy męska kadra zagrała w katowickim Spodku z logiem bukmachera, który nie jest zarejestrowany w Polsce. To złamanie ustawy antyhazardowej, za co grożą poważne kary finansowe.

Przepisy są nieubłagane: reklamować mogą się tylko podmioty licencjonowane. Świadkami złamania ustawy hazardowej było nie tylko kilkanaście tysięcy widzów w samym „Spodku”, ale miliony przed telewizorami.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.