Na wybory w USA gracze stawiają więcej niż na Ligę Mistrzów

bukmacherzy

Nie tylko Amerykanie mają obsesję na punkcie głosowania w przyszły wtorek. Gracze na całym świecie zostawiają w zakładach bukmacherskich miliony dolarów.

Pytanie: Trump czy Biden zyskało wymiar ekonomiczny. Gracze na całym świecie oszaleli. Brytyjscy hazardziści stawiają rekordowe sumy pieniędzy na wynik wyborów prezydenckich w USA. Na polityków stawiają więcej niż na jakiekolwiek wydarzenie sportowe, a nawet polityków własnego kraju.

Jak powiedział Darren Hughes, rzecznik Betfair, od środowego poranka obrócono już 220 milionami funtów, czyli około 284 milionami dolarów. Firma z siedzibą w Londynie prowadzi największy na świecie zakład online.

Amerykanie mogą teraz legalnie obstawiać wydarzenia sportowe w wielu stanach, ale zakłady na wybory są dla nich nielegalne ani w Stanach Zjednoczonych, ani w Wielkiej Brytanii.

Hazard. Bukmacherzy stawiają na Bidena

Kwota postawiona w tegorocznych wyborach w USA już przekracza poprzedni rekord wynoszący 199 milionów funtów postawiony na wyścig Trump-Clinton cztery lata temu. Największym zakładem na jakiekolwiek wybory w Wielkiej Brytanii było 113 milionów funtów w głosowaniu nad Brexitem w 2016 roku.

Betfair przewiduje, że kwota postawiona w wyborach w USA ostatecznie przekroczy 400 milionów funtów. – Zainteresowanie zakładami wykracza poza graczy politycznych – powiedział Pete Watt, menedżer ds. public relations w OddsChecker US, który udziela porad i informacji graczom. – Jeśli, jak przwidują niektórzy, liczenie będzie trwało przez kilka dni lub nawet tygodni, będziemy nadal pozostawiać rynek otwartym – powiedział Hughes.

Betfair jest jedną z kilku firm w Wielkiej Brytanii, z tym, że największą. Inne firmy również przyjmują zakłady, co oznacza, że postawiona w rzeczywistości kwota może być nawet większa niż wspomniana kwota 220 milionów funtów.

Całość czytaj na: wprost.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *