Nadzieja na reformę czeskich przepisów hazardowych

Czechy

Pojawiła się nadzieja dla zagranicznych operatorów zakładów bukmacherskich i gier hazardowych, którzy chcą wejść do Czech, gdy rząd wdraża nową dyrektywę w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy. Operatorzy mają nadzieję, że nowa dyrektywa doprowadzi do złagodzenia obecnych przepisów, które wymagają bezpośredniej weryfikacji klientów gier.

Odkąd kraj zmienił swoje przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy w 2017 r., operatorzy gier hazardowych są zobowiązani do przeprowadzania osobistych weryfikacji klientów w 7500 autoryzowanych witrynach.

Exodus zagranicznych operatorów gier

W połączeniu z podatkami od dochodu brutto z hazardu w wysokości 23% od zakładów sportowych i 35% od kasyna online, ruch ten skłonił wszystkich zagranicznych operatorów do opuszczenia kraju, w tym bet365, Entain Plc (wtedy GVC Holdings) i William Hill.

Czeski rynek zakładów sportowych pozostawiono całkowicie w rękach trzech lokalnych operatorów: Tipsport, Fortuna i Synot. Sazka nadal dominuje w sektorze loterii.

Nowa piąta dyrektywa w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy obiecuje obecnie unowocześnienie przepisów bankowych i zgodności, aby umożliwić zdalną weryfikację klientów przez poszczególne banki.

Denisa Marcekova, szef Czesko-Słowackiego Stowarzyszenia Hazardu Internetowego, powiedziała, że takie kontrole bankowe byłyby mile widziane przez operatorów.

Jestem głęboko przekonana, że jest to znaczący krok we właściwym kierunku. Mam nadzieję, że niedawno rozpoczęty przez rząd przegląd czeskich przepisów dotyczących hazardu zaowocuje jeszcze łatwiejszym dostępem do rynku w najbliższej przyszłości  – powiedziała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *