Najazd niemieckich złodziei na maszyny Gauselmann

Setki kasyn ogłosiło, że przestępcy wykorzystują lukę oprogramowania. Prawnicy producenta maszyn Gauselmann mogą mieć zajęcie na najbliższy tydzień odpowiadając na informacje prasowe, że przestępcy wykorzystują rzekomą wadę oprogramowania w urządzeniach oferowanych w kasynach w Niemczech, co może doprowadzić do 10 milionów € roszczeń odszkodowawczych.

Doniesienia prasowe wskazują, że „setki” kasyn zostały odwiedzone przez złodziei w ciągu jednej nocy, co dowodzi skoordynowanego i dobrze zorganizowanego ataku, który miał miejsce na początku tego roku ,ale dopiero teraz zostały zgłoszone – początkowo przez Der Spiegel .

Błąd oprogramowania powodował, że maszyny wypłacały pieniądze kiedy kombinacja numerów 1936 została wprowadzona tuż przed pociągnięciem w dół dźwigni – informuje Spiegel. Niektóre przedsiębiorstwa utraciły 100.000 € w ciągu nocy.

Publikacja T-Online informowała, że kombinacja używana przez przestępców w celu opróżnienia maszyny została najprawdopodobniej opublikowana w Internecie .

Rzecznik Gauselmann Mario Hofmeister wątpił, żeby jego firma mogła być pociągnięta do odpowiedzialności, ponieważ maszyny nie były używane w autoryzowany sposób.

Źródło: azonlinecasinos.com

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.