Największe wygrane hazardowe w dziejach

Nic tak nie motywuje gracza jak sukcesy i spektakularne wygrane innych. Zapominamy o poprzednich porażkach i mimo, że rachunek prawdopodobieństwa nie daje nam dużych szans, wracamy do swojej ulubionej gry hazardowej. Wierzymy, że następny jackpot, rzut w ruletce lub 6 cyferek w lotto i fortuna odmieni nasze życie.

Szczęśliwe liczby

Szansa na trafienie szóstki w lotto wynosi 1 do 13 983 816. Niemożliwe…a jednak jest cała masa ludzi, którym się to udało. Jakie były największe wygrane? Które gry hazardowe umożliwią nam podróż na księżyc? W co grać, by dużo wygrać? Przyjrzyjmy się temu bliżej. Oto największe wygrane hazardowe i gry, które to umożliwiają.

Loterie to szansa na naprawdę DUŻE pieniądze. Kupno stadionu narodowego, bezludnej wyspy czy wyprawa w kosmos jest możliwa dla zwycięzców największych loterii na świecie. Loterie, lotto czy Eurojackpot to gry hazardowe oferujące największe wygrane. I choć dla społeczeństwa zakup losu na loterię stawiany jest niemal na równi z zakupem chleba jest to nadal hazard i może być równie szkodliwy jak ruletka czy automaty wideo.

Na świecie amerykański Powerball w 2016 roku przekroczył 1 miliard 586 milionów dolarów. Kwota ta została podzielona na trzy osoby. W 2017 roku po 10-cio tygodniowej kumulacji główna wygrana w Powerball osiągnęłą 758 milionów dolarów i trafiło to do jednego gracza z Massachusetts.
Największą loterią w Europie jest Hiszpańska Loteria Bożonarodzeniowa Sorteo Extraordinario de Navidad. Kumuluje on największe pule przekraczające 2,5 miliarda Euro. Jej rekordowa nagroda pierwszego stopnia w 2012 roku osiągnęła 720 milionów Euro. Los o numerze „58268” dał szczęście 180 osobom, które dostały po 4 miliony Euro.

EuroMillions to z kolei loteria dostępna w dla graczy z Europy oferująca największe jednorazowe wygrane sięgające 190 milionów Euro. Już cztery razy padła ta kwota, a ostatni raz w 2017 roku.
Eurojackpot to loteria dostępna dla polskich graczy. Główna wygrana, 90 milionów Euro, padła czterokrotnie. 10 maja 2019 szczęśliwiec z Polski wytypował pięć liczb podstawowych 5-7-15-19-29 i dwie dodatkowe: 3-8 i wygrał swojego jackpota!

Jednoręcy bandyci

Las Vegas przyciąga co roku setki tysięcy osób, które traktują to miejsce jako atrakcję turystyczną. Kasyna, które tam działają, posiadają wielkie sale zarezerwowane jedynie dla automatów wideo, słynnych jednorękich bandytów. I to na nich można wygrać najwięcej w kasynach naziemnych. Jackpoty oferowane przez te sloty często przekraczają milion dolarów i są wabikiem na nowych graczy. W 2003 roku padł rekord a 25 latek chcący zabawić się za 100 dolarów wygrał 39 milionów 700 tys. dolarów. Wybrał on opcję 1,5 miliona co rok przez 25 lat. Ciekawe za co będzie żył na emeryturze?

Las Vegas to stolica światowego hazardu a Warszawa to stolica naszego państwa i tu też padła największa wygrana w kasynie naziemnym w Polsce na automatach wideo. W 2011 graczy Casinos Poland w kilku miastach Polski dopadło szaleństwo związane z narastającym jackpotem progresywnym dostępnym wówczas w ich sieci kasyn. Przed maszynami biorącymi udział w puli ustawiały się kolejki, a gracze w poszczególnych miastach robili spółki dzielące ewentualną nagrodę. Ostatecznie 1,7 miliona PLN wygrał gracz z hotelu Marriott w Warszawie.

Automaty wideo dostępne w kasynach online mogą uczynić każdego bogatym już za 25 Euro centów. Przekonał się o tym gracz z Finlandii, który w 2013 roku na Mega Fortune wygrał 17 milionów Euro. Czterdziestoletni Fin zwierzył się, że w momencie trafienia płakał i śmiał się jednocześnie. Tyle samo, 25 centów, wydał brytyjski żołnierz w 2015 roku. Wypróbował on swojego szczęścia na automacie wideo Mega Moolah i wygrał ponad 11 milionów Euro.

8 kwietnia 2020 w kasynie internetowym, którego właścicielem jest Totalizator Sportowy, padła Rekordowa Wygrana 905 099,20 zł. Milion nie padł jeszcze, ale Pan Marcin z województwa mazowieckiego zagrał za stawkę 4 zł na automacie Age of the Gods i trafił główną wygraną z puli jackpot. Jeśli byś chciał wypróbować swojego szczęścia i mieszkasz za granicą w kraju, gdzie hazard jest dozwolony, sprawdź jaka strona online nie oszukuje.

Turnieje pokerowe

Turnieje pokerowe

Coraz częściej dyskutuje się czy poker hold’em to gra hazardowa, czy sportowa. Mimo tych wątpliwości jednak turnieje odbywają się przeważnie w renomowanych kasynach, a o wygranych na pewno warto wspomnieć. Turnieje z serii World Series of Poker czy Super High Roller mogą się pochwalić pulami nagród sięgającymi 60 – 80 milionów dolarów. W 2019 zwycięzca Triton Super High Roller Series – Triton Million zainkasował 23 miliony dolarów, co jest na razie rekordem. Poprzedni wynik, 18 milionów dolarów, pochodzi z 2012 roku z turnieju WSOP Event 55 – The Big One for One Drop.

Kilka lat temu w 2009 roku, gdy wszyscy pokerowi zapaleńcy w naszym kraju mieli nadzieję na rozwój tej dyscypliny w Polsce, ponad 2 miliony złotych wygrał triumfator European Poker Tour w kasynie w hotelu Hyatt.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.