Napad rabunkowy w punkcie gier w Lubawie

Mundurowi z Elbląga otrzymali informację z Komendy Powiatowej Policji w Iławie o napadzie rabunkowym w punkcie gier w Lubawie.

Na miejscu okazało się, że napadu dokonano na dwie osoby przebywające w lokalu. Był to mężczyzna z obsługi oraz kobieta, która grała na automatach. Zostali oni przesłuchani w charakterze świadków. Funkcjonariusze przeprowadzili eksperymenty procesowe odtworzenia gier na automatach, które potwierdziły ich losowy i komercyjny charakter.

„W punkcie zabezpieczono 4 nielegalne automaty oraz komplet kluczy serwisowych do tych urządzeń”

– informuje mł. asp. Marta Rosiak z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Zatrzymane dowody rzeczowe zdeponowano w magazynie Oddziału Celnego w Iławie, a sprawę przekazano do Referatu Dochodzeniowo-Śledczego w Elblągu, Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie.

Na początku miesiąca mundurowi weszli do lokalu w Pasłęku i zajęli 5 automatów. Na miejscu zabezpieczyli również gotówkę przeznaczoną na wypłaty w kwocie 4,3 tys. zł oraz telefon komórkowy.

Podczas kolejnej akcji w Komorowie Żuławskim funkcjonariusze ujawnili następne 5 nielegalnych automatów i zabezpieczyli telefon komórkowy. W obu przypadkach punkty, w których urządzane były gry hazardowe, wyposażono w kamery monitoringu, a na ścianach w pomieszczeniach obsługi wisiały zdjęcia z wizerunkiem funkcjonariuszy.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.