Napadł na salon gier, a tam były nielegalne automaty

Lublinieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który napadł na lokal z automatami do gry. Za usiłowanie rozboju zatrzymanemu grozi teraz 12 lat więzienia. 24-latek wtargnął do salon gier w Lublińcu i usiłował ukraść stamtąd pieniądze.

„Z pierwszych ustaleń wynika, że mężczyzna odepchnął otwierającą punkt handlowy pracownicę i wdarł się do środka” – przekazano w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Jednak w lokalu nie znalazł żadnych pieniędzy, wobec czego zniszczył część wyposażenia, a następnie uciekł przez okno. Jak podała lubliniecka policja, na szczęście zaatakowanej kobiecie udało się włączyć alarm napadowy, który usłyszeli przejeżdżający obok policjanci. Widząc uciekającego mężczyznę, funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg i po chwili go schwytali.

Zatrzymany mężczyzna, to mieszkaniec gminy Ciasna. 24-latek noc spędził w policyjnym areszcie, a następnie usłyszał zarzut usiłowania rozboju, za który grozi kara nawet do 12 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Na tym jednak historia ta się nie kończy. Badając sprawę rozboju, policjanci w salonie gier ujawnili cztery automaty służące do prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Maszyny zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy służby celno-skarbowej. Teraz kłopoty będą mieć właściciele lokalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.