Narkotyki i nielegalny hazard w centrum Oławy

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oławskiej jednostki w minionym tygodniu weszli do jednego z lokali niedaleko centrum miasta, bo dowiedzieli się, że w niewielkim przenośnym lokalu kontenerowym prowadzone są gry hazardowe bez wymaganej koncesji.

I to się potwierdziło. Policjanci Znaleźli tam coś jeszcze Mundurowi zabezpieczyli 4 automaty do gier hazardowych oraz gotówkę.

W trakcie przeszukania lokalu pies służbowy do wykrywania substancji odurzających ujawnił worek foliowy z zawartością białego proszku – amfetaminy o wadze blisko 500 gramów. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Właścicielom sprzętu i lokalu grożą teraz kary finansowe w wysokości nawet 100 tys. zł od jednej maszyny, ponadto za organizowanie gier hazardowych, oprócz grzywny, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Przypominamy, że gracze uprawiający nielegalny hazard również muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi swego postępowania. Za uczestniczenie w grach hazardowych urządzanych bez koncesji, zezwolenia lub zgłoszenia grozi kara utraty 100% wygranej niepomniejszonej o koszty wpłaconych stawek. O nałożeniu kary z ustawy hazardowej decyduje naczelnik urzędu celno-skarbowego.

Źródło:  tuolawa.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.