NBA stawia na hazard

Gry hazardowe
Bartosz 07/05/2015

Ostatnia aktualizacja: 7 maja 2015

Amerykański sport oraz internetowy hazard, od dłuższego czasu romansują nieśmiało i wszystko zmierza w kierunku rozwiązania ideologicznych problemów, które do tej pory uniemożliwiały im rozwój współpracy.

Komisarz NBA, w imieniu wszystkich szefów lig zza oceanu, próbuje zmienić narracje wokół kwestii nielegalności zakładów bukmacherskich. Liga jest bliska podpisania wieloletniego i wielomilionowego kontraktu, który ma wyjść naprzeciw amerykańskiej poprawności politycznej w sporcie.

Włodarze NBA zwrócili uwagę na jeden fakt – w większości krajów, w których transmitowane są mecze NBA, tzw. hazard internetowy jest całkowicie legalny. To rzecz jasna przekłada się na postrzeganie tej kwestii przez pryzmat finansowy.

NBA w przekroju ostatnich miesięcy zachowuje się tak, jakby miała do czynienia z żyłą złota, czekającą jedynie na ogólne przyzwolenie i zniesienie regulacji ograniczających swobodę czy zamykających drzwi na negocjacje umów partnerskich.

Gdy pieczę nad NBA trzymał David Stern – jeden z najbardziej charyzmatycznych i stanowczych komisarzy minionych dekad, bukmacherzy byli pod nieustannym ostrzałem oskarżeń. Czego się obawiano? W głównej mierze próby wpłynięcia na rywalizację poprzez gwarancję dużego zysku, w zamian za konkretne zobowiązanie sportowca. Zalegalizowanie byłoby szczególnie niebezpieczne dla rozgrywek uniwersyteckich.

Czytaj całość na: ofens.co

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL