Nielegalne automaty do gier

Policjanci Wydziały Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli 5 automatów służących do nielegalnych gier hazardowych

W toku wykonywanych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli 9 000 zł oraz narkotyki (marihuanę).

„Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary finansowe, natomiast za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3”

– informuje mł. asp. Łukasz Porębski, oficer prasowy KPP w Strzelinie.

Wszystko to działo się we wtorek, 21 czerwca. Policjanci Wydziału Kryminalnego wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w jednym z lokali na terenie Strzelina zabezpieczyli 5 automatów służących do nielegalnych gier hazardowych. Przeprowadzone na miejscu oględziny potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

W toku wykonywanych czynności we wskazanym miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę w kwocie 9 000 zł, w tym narkotyki w postaci marihuany.

Przypomnijmy, że w 2017 roku weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych. Obecnie podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami.

„Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu” – wyjaśnia mł. asp. Łukasz Porębski.

Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w jakim umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie takiego typu gier, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Źródło:  sloworegionu.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.