Nielegalne automaty do gier hazardowych w lokalu na terenie Lublina

W miniony poniedziałek w jednym z lokali na terenie Lublina zostały zarekwirowane nielegalne automaty do gier hazardowych. Co więcej, policjanci zatrzymali na miejscu poszukiwanego mieszkańca Lublina.

W miniony poniedziałek operacyjni z wydziału zajmującego się przestępczością gospodarczą KMP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Lublinie weszli do lokalu przy ulicy Elektrycznej. Mundurowi ustalili, że prowadzone są tam gry hazardowe bez wymaganej koncesji lub zezwolenia.

Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli 3 automaty służące do prowadzenia gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia. Dodatkowo funkcjonariusze odnaleźli gotówkę w kwocie blisko 5 tysięcy złotych oraz zatrzymali na miejscu poszukiwanego mieszkańca Lublina. Mężczyzna ma do odbycia karę blisko pół roku więzienia.

Teraz trwa sprawdzanie, kto jest odpowiedzialny za zorganizowanie nielegalnych gier. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: lublin112.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.