Nielegalne automaty do gier oraz marihuana w Strzelinie

Automaty
Adam Brzozowski 17/06/2024

Ostatnia aktualizacja: 17 czerwca 2024

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie w ramach prowadzonych czynności weszli do znajdującego się na terenie Strzelina salonu gier. W toku przeprowadzonych działań ujawniono pięć automatów do gier hazardowych oraz marihuanę. Zatrzymano 3 osoby. 

W minionym tygodniu Policjanci ze Strzelina w ramach prowadzonych czynności operacyjnych ujawnili punkt gdzie organizowano nielegalne gry hazardowe oraz dystrybuowano środki odurzające.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa funkcjonariusze weszli do budynku, gdzie znajdowało się pięć podłączonych i działających automatów służących do nielegalnych gier hazardowych.

W toku przeprowadzonych czynności mundurowi zatrzymali trzech mężczyzn, mieszkańców powiatu strzelińskiego, w wieku 43, 41 oraz 32 lat, przy których ujawniono środki odurzające w postaci marihuany. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

Przeprowadzone na miejscu oględziny potwierdziły, że zabezpieczone maszyny działały w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Z tego powodu właściciele automatów mogą ponieść konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego.

Za posiadanie nielegalnych automatów i innego sprzętu umożliwiającego prowadzenie gier hazardowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

źródło/zdjęcia: KPP w Strzelinie

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL