Nielegalne automaty do gier przejęte w Malborku

Ostatnia aktualizacja: 7 lutego 2022

Co jakiś czas funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej odwiedzają powiat malborski i wyjeżdżają stąd z nielegalnymi automatami do gier hazardowych. Tym razem zarekwirowali sprzęt o wartości ponad 70 tys. zł.

Trwa walka z wiatrakami… czyli punktami, w których odbywa się nielegalny hazard przy użyciu automatów do gier losowych. Takich miejsc w Malborku i okolicach nie brakuje, o czym mieszkańcy doskonale wiedzą, na co dzień mijając lokale z charakterystycznymi neonami, domofonami i kamerkami.

Jeden z takich „salonów gier” odwiedzili właśnie funkcjonariusze Krajowej Administracji z Kwidzyna razem z policjantami z Wydziału Kryminalnego KPP Malbork.

„W czwartek wieczorem (3 lutego) kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami pomorskiej KAS przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem. W jednym z lokali w powiecie malborskim zabezpieczyli 6 urządzeń, które nastawione były na zarabianie. Maszyny służące do organizowania nielegalnych gier hazardowych o wartości około 72 tys. złotych zostały przekazane funkcjonariuszom KAS jako dowody w prowadzonych postępowaniach”

– informuje asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork.

Policjanci przypominają, że zgodnie z ustawą o grach hazardowych za prowadzenie bez zezwolenia gier na automatach grozi wysoka kara grzywny lub kara 3 lat pozbawienia wolności. Wysokie kary grożą też właścicielom nieruchomości, którzy wynajmują lokale na taką działalność.

Źródło: malbork.naszemiasto.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL