Nielegalne automaty do gier w Herbach

Wspólne działania lublinieckich policjantów i funkcjonariuszy Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach (KAS) doprowadziły do zamknięcia nielegalnego salonu gier hazardowych w Herbach.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali nielegalny salon gier, który działał w miejscowości Herby.

W trakcie akcji mundurowi zabezpieczyli 4 automaty służące do gier hazardowych oraz gotówkę. Maszyny trafiły do magazynów Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którego funkcjonariusze prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Jak się okazało, na wszystkich zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom grozi wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie kary łącznie.

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary pieniężne w wysokości 100 tys. zł od jednego urządzenia. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.