Nielegalne automaty do gier zarekwirowane w Głogowie

Wspólna akcja policji i urzędu celnego w Głogowie zakończyła się zarekwirowaniem pięciu nielegalnych automatów do gier hazardowych. To już kolejna taka akcja policji i celników na terenie powiatu głogowskiego.

Celnicy i policjanci wspólnie wkroczyli do jednego z lokali na terenie powiatu głogowskiego. Podczas przeprowadzonej kontroli odnaleźli nielegalne maszyny typu „jednoręki bandyta”. Skutek? Pięć takich urządzeń zostało zabezpieczonych i trafiło do magazynu urzędu celnego.

„Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez policjantów w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych”

– relacjonuje Łukasz Szuwikowski z KPP Głogów.

Urząd Celno-Skarbowy będzie prowadził w tej sprawie dalsze postępowanie. Właściciel lokalu może mieć teraz spore problemy. Na poczet przyszłych kar administracyjnych zabezpieczono blisko 10 tys. złotych. Co istotne, za organizację nielegalnych gier grozi do 3 lat więzienia.

To już kolejna taka akcja policji i celników na terenie powiatu głogowskiego. Nie zmienia to jednakże faktu, że podobne punkty oferujące nielegalne gry hazardowe wciąż powstają i cieszą się sporą popularnością.

Źródło: Tygodnik Głogowski

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.