Nielegalne automaty. KAS uderza w hazard

10 tys. nielegalnych automatów do gier hazardowych znajduje się teraz w magazynach Krajowej Administracji Skarbowej na Warmii i Mazurach. Wciąż ich przybywa, bo regularnie dochodzi do kolejnych zatrzymań tzw. jednorękich bandytów. W Elblągu i Kętrzynie funkcjonariusze zabezpieczyli w minionym tygodniu 6 takich urządzeń.

Łącznie, w powiecie elbląskim funkcjonariusze mają około 500 zabezpieczonych nielegalnych automatów do gier hazardowych. Do ostatnich zatrzymań doszło w Kętrzynie i w Elblągu, gdzie przy jednej ze stacji paliwowych zabezpieczono kontener z trzema automatami.

„Na miejscu funkcjonariusze zastali dwóch graczy i opiekuna punktu. Wszystkich przesłuchano w charakterze podejrzanych i przedstawiono zarzuty dopuszczenia się przestępstwa skarbowego” – mówi mł. asp. Marta Rosiak, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Mimo regularnych akcji wymierzonych w nielegalny hazard na Warmii i Mazurach, automaty wciąż stanowią plagę w regionie. Powód jest bardzo prosty:

„To bardzo intratny interes. Jeden, usytuowany w dobrym punkcie, miesięcznie może przynieść zyski rzędu kilkudziesięciu tys. zł” – zauważa funkcjonariusz operacyjny KAS.

Ponadto duże grupy przestępcze tworzą w regionie siatkę punktów z nielegalnymi automatami. Dla zorganizowanej grupy likwidacja jednego punktu nie oznacza zamknięcia przestępczego interesu. W minionym roku rozbito grupę, która zarządzała ponad 30 tys. automatów w prawie 10 tys. miejsc w Polsce. Mogli zarobić nawet kilkaset mln zł.

Kara za posiadanie nielegalnego automatu wynosi 100 tys. zł od jednego urządzenia. Jednak egzekucja tych kar często pozostaje na papierze, ponieważ punkty z grami hazardowymi to często interes firm zarejestrowanych na tzw. słupy. Organizatorzy nielegalnych gier robią też wszystko, aby utrudnić funkcjonariuszom administracji skarbowej przejęcie automatów.

W minionym roku na Warmii i Mazurach Krajowa Administracja Skarbowa zajęła 456 nielegalnych automatów, ponad 350 z nich zostało zajętych przez funkcjonariuszy z Elbląga. W tym roku, w całym regionie, zarekwirowano ponad 260 urządzeń.
Źródło: olsztyn.tvp.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.