Ostatnia aktualizacja: 12 grudnia 2024
Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku, we współpracy z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), przeprowadzili kontrolę w jednym z lokali na terenie miasta. W jej wyniku ujawniono sześć nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz zabezpieczono 20 tysięcy złotych w gotówce.
Kontrola została przeprowadzona w lokalu wytypowanym jako miejsce, w którym mogło dochodzić do organizowania gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia. Mundurowi, oprócz nielegalnych urządzeń, znaleźli znaczną kwotę pieniędzy, która została zabezpieczona na poczet przyszłych kar.
Postępowanie w tej sprawie poprowadzą funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, a podejrzanym może grozić odpowiedzialność z art. 107 § 1 Kodeksu karnego skarbowego. Za organizowanie gier hazardowych bez zezwolenia przewidziana jest wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.
Policjanci zapowiadają dalsze kontrole w innych miejscach na terenie powiatu grodziskiego w celu zwalczania tego rodzaju przestępczości.
Źródło/zdjęcia: Asp. sztab. Katarzyna Zych/ KPP w Grodzisku Mazowieckim
"Rynek automatów powinien zostać uwolniony. Legalne kasyna czują się pewnie i golą graczy bezlitośnie i bezkarnie. Gdyby była konkurencja to by im "rurka zmiękła" bo bali by się stracić klienta."
"Rozumiem że chodzi o salon Totalizatora? Nie piszecie że to nielegalny salon."
"U nas też są w nielicznych barach i sklepach , ale nie każdy chce wstawiać, ale ci co się nie bali i boją mają przynajmniej większą ilość klientów"
"Czemu tam nie mozna grac mieszkam w stanach tutaj automaty sa na stacjach w niektorych sklepach.nie mowiac juz o kasynach?"
"Zupełnie nieprzydatna rada. Jak strona nie działa to nic nie zrobisz. Awarie sa częste. teraz np. od kilku godzin nie działają wpłaty"