Nielegalne automaty przejęte przez stróżów prawa

automaty do gier

W miniony piątek buscy kryminalni i stopniccy policjanci wraz z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach skontrolowali salon nielegalnych gier hazardowych. Punkt zlokalizowany był na terenie gminy Pacanów.

Podczas wspólnych działań zabezpieczono trzy nielegalne automaty służące do gier, a także 3 000 złotych przeznaczone na wypłatę wygranych. Właścicielowi lokalu oraz organizatorom procederu może grozić wysoka grzywna, a nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wspólną kontrolę przeprowadzili w miniony piątek kryminalni z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju, policjanci z komisariatu w Stopnicy oraz funkcjonariusze Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach. Funkcjonariusze skontrolowali kontener, w którym znajdowały się 3 automaty przeznaczone do gier hazardowych. Nielegalny salon gier zlokalizowany był na terenie gminy Pacanów, przy jednej ze stacji paliw.

W trakcie kontroli w pomieszczeniu znajdował się 27-letni pracownik punktu. Zabezpieczono automaty do gier hazardowych, a także pieniądze przeznaczone na wypłatę wygranych w kwocie 3 000 złotych. Postępowanie przygotowawcze prowadzić będzie Naczelnik Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach.

Zgodnie z obowiązującym prawem, właścicielowi lokalu oraz organizatorowi gier grozi wysoka kara pieniężna lub nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa policji w Busku – Zdroju

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *