Nielegalne automaty w Kolbuszowej

Automaty
Iwo 03/10/2022

W czwartek, 29 września policjanci z KPP w Kolbuszowej oraz funkcjonariusze z KAS skonfiskowali trzy maszyny służące do nielegalnych gier w Kolbuszowej.

Beata Chmielowiec, przedstawicielka kolbuszowskiej policji poinformowała, że funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej uzyskali informacje, że w jednym z lokali na terenie Kolbuszowej organizowane są nielegalne gry na automatach.

Nawiązali oni kontakt z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, delegatura w Rzeszowie.

„Wczoraj (czwartek, 29 września) funkcjonariusze kolbuszowskiej komendy we współpracy z KAS, przeprowadzili czynności procesowe w lokalu w Kolbuszowej. Przeszukali pomieszczenia oraz skonfiskowali trzy maszyny służące do nielegalnych gier”

– przekazała Beata Chmielowiec.

Dalsze czynności w sprawie prowadzić będą funkcjonariusze z KAS w Rzeszowie.

Przypomnijmy, że w tym roku, w lutym doszło do podobnej sytuacji w Kolbuszowej. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zabezpieczyli 6 nielegalnych automatów służących do gier hazardowych. Wartość zarekwirowanych urządzeń oszacowana została na 72 tys. zł.

Funkcjonariusze podkarpackiej KAS prowadzili na terenie Kolbuszowej działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. Podczas kontroli jednego z lokali ujawniono 6 nielegalnych automatów do gier. Zostały one zabezpieczone do dalszego postępowania, prowadzonego przez Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu.

„KAS przypomina, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie. Organizatorowi nielegalnych gier, a także właścicielowi lokalu grozi również kara pieniężna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu. Przestępstwo karne skarbowe popełnia także osoba, która uczestniczy w nielegalnych grach hazardowych. Czyn taki zagrożony jest karą grzywny do 120 stawek dziennych”

– wyjaśnia Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu.

Źródło: korsokolbuszowskie.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL