Nielegalne automaty w Lublinie

Automaty
Marek 21/03/2012

Ostatnia aktualizacja: 24 stycznia 2024

Trzy nielegalnie działające automaty do gier zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej w jednym z lokali na terenie Lublina.

Na nielegalne automaty lubelscy celnicy natrafili w czwartek (15.03) podczas wspólnej akcji kontrolnej z funkcjonariuszami Policji. Urządzenia ustawione były w lokalu przylegającym do sklepu z alkoholami. W chwili dokonywanej przez mundurowych kontroli, na dwóch urządzeniach odbywała się gra, natomiast osoba grająca wcześniej na trzecim z nich, próbowała wypłacić swoją wygraną u obsługi sklepu.

Przesłuchanie wszystkich graczy, osób zatrudnionych w sklepie, a także odtworzenie samych gier (???- red.) potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy o ich losowym charakterze.

W lokalu nie było żadnych dokumentów potwierdzających legalność działania automatów, nie udało się również ustalić ich właściciela. Personel pracujący w sklepie z alkoholami regularnie realizował wygrane, czego dowodem były odnalezione zapiski dokumentujące wypłaty oraz ujawnione przez funkcjonariuszy 2,4 tys. zł przeznaczone na wygrane.

Zgodnie z wyjaśnieniami złożonymi przez jednego z pracowników sklepu, najwyższa wygrana jaką wypłacił wyniosła 1 tys. zł. W wyniku przeprowadzonego przeszukania, funkcjonariusze znaleźli także pilota do kasowania punktów i rejestrator monitoringu.

Przypominamy, że w myśl obowiązujących przepisów urządzanie gier hazardowych dopuszczalne jest wyłącznie na warunkach wskazanych w ustawie o grach hazardowych, czyli wymaga uzyskania stosownych pozwoleń oraz rejestracji wykorzystywanych urządzeń. Prowadzenie gier niezgodnie z obowiązującymi przepisami skutkuje odpowiedzialnością karną skarbową.

Izba Celna w Białej Podlaskiej

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL