Nielegalne automaty w Nowym Targu

W jednym z lokali na terenie Nowego Targu policjanci i celnicy zabezpieczyli 6 automatów służących do nielegalnych gier hazardowych. Wspólna akcja policjantów z Wydziału dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu i funkcjonariuszy Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie, miała miejsce przedwczoraj.

„Oględziny automatów potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych” – mówi podkomisarz Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Wszystkie zestawy do gier hazardowych zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy i trafiły do depozytu. Dalsze postępowanie w tej sprawie będzie prowadził Małopolski Urzędu Celno-Skarbowy w Krakowie. Jak podaje policja, w lokalu zostały również ujawnione i zabezpieczone środki odurzające.

Przypomnijmy, podmioty prywatne nie mogą urządzać gier hazardowych poza kasynami. Za posiadanie takich nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych.

Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Źródło: KPP Nowy Targ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.