Nielegalne automaty w Tomaszowie

21 zatrzymanych urządzeń do gier hazardowych to efekt trzech kontroli przeprowadzonych w lutym przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Piotrkowa Trybunalskiego w jednym z nielegalnych salonów gier.

Punkt z nielegalnym hazardem działał w Tomaszowie Mazowieckim. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skontrolowali to miejsce w tym miesiącu trzykrotnie – 15,18 i 23 lutego, za każdym razem znajdując nielegalne urządzenia do gier.

Żeby wejść do lokalu musieli przechytrzyć obsługę, korzystającą z monitoringu pozwalającego na weryfikację wchodzących osób.

Pomimo zabezpieczeń funkcjonariusze celno-skarbowi dostali się do środka, gdzie przeprowadzili czynności procesowe. Łącznie, w wyniku trzech kontroli zabezpieczyli w nielegalnym salonie 21 urządzeń do gier i 19 771,00 zł w gotówce. Zajęte pieniądze, pochodzące z nielegalnego hazardu służyły obsłudze punktu do wypłaty wygranych, a część z nich została wyjęta z zatrzymanych automatów.

Przeprowadzone na miejscu czynności potwierdziły hazardowy charakter maszyn, które trafiły do magazynu Łódzkiego Urzędu celno-Skarbowego.

Funkcjonariusze KAS z Łodzi nie zwalniają tempa w walce z nielegalnym hazardem. W tym roku zajęli już 104 urządzenia do gier, działające niezgodnie z prawem. Zapowiadane są dalsze kontrole.

Organizatorom i prowadzącym nielegalne gry hazardowe grożą wysokie sankcje- kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat trzech, a nawet obie te kary łącznie, oraz kara administracyjna w wysokości 100 tys. zł od każdego zabronionego urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *