Nielegalne hazardownie pod lupą KAS

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli w październiku 37 nielegalnych automatów do gier. Nielegalne salony, do których wkroczyli mundurowi działały na terenie kilku śląskich miast, w tym w Mysłowicach.

Knurów, Bytom, Lubliniec, Mysłowice i Sosnowiec – to właśnie tam działały nielegalne punkty, w których były prowadzone gry na automatach wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych. Lokale, w którym prowadzono nielegalną działalność, były dostępne tylko dla „stałych graczy. Lokale były wyposażone przy wejściu w monitoring – do lokalu wchodzili tylko „znani” klienci, najczęściej późnym wieczorem.

W Bytomiu jeden z lokali mundurowi likwidowali nawet dwa razy. Najwięcej nielegalnych automatów jednorazowo funkcjonariusze ujawnili w lokalach w Mysłowicach i Sosnowcu.

Postępowanie karne skarbowe prowadzone przez śląską KAS pozwoli ustalić organizatorów nielegalnych gier hazardowych oraz straty Skarbu Państwa. Osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie. Organizatorom nielegalnych gier, a także właścicielom lokali grożą także kary pieniężne w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

Od początku roku do magazynów śląskiej KAS trafiło ponad 260 nielegalnych urządzeń, na których były prowadzone gry wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Katowicach

O Autorze

1 odpowiedź do “Nielegalne hazardownie pod lupą KAS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.