Nielegalne punkty gier hazardowych zlikwidowane

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej zamknęli nielegalne punkty organizowania gier hazardowych i Tucholi i okolicy. Organizatorom procederu grozi do trzech lat więzienia i kara w wysokości 100 tys. złotych od każdego urządzenia, na którym prowadzone były gry.

W ostatnich dniach funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS przeszukali lokale w Tucholi oraz w jednej z pobliskich miejscowości, w których, jak podejrzewali, organizowano nielegalny hazard.

W dwóch przypadkach osoby przebywające w lokalu odmówiły otwarcia drzwi, dlatego mundurowi, aby wejść do środka musieli użyć siły.

W efekcie punkty nielegalnego procederu zostały zlikwidowane. Zabezpieczono m.in.: osiem automatów do gier, telefony komórkowe oraz ponad 29 tys. złotych w gotówce, z których część przeznaczona była na wypłaty wygranych.

Na zatrzymanych automatach funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przeprowadzili eksperymenty procesowe, które potwierdziły, że służyły one do nielegalnej działalności.

W sprawie przesłuchano przebywających w lokalu pracowników obsługi, którym postawiono zarzuty współudziału w urządzaniu nielegalnych gier. W jednym z punktów pracownik nie zdążył ukryć wszystkich banknotów w specjalnie przygotowanej do tego skrytce w ścianie i dla odwrócenia uwagi funkcjonariuszy od schowka, rozsypał je w pomieszczeniu.

Organizatorom nielegalnego procederu grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat oraz kara administracyjna w wysokości 100 tys. złotych od każdego urządzenia, na którym prowadzone były gry.

Źródło: tygodnikbydgoski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.