Nielegalny hazard na celowniku funkcjonariuszy KAS i Policji

Automaty
Bartosz 21/04/2017

Ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia 2017

5 automatów do gier zabezpieczyli w trakcie wspólnych działań w miniony wtorek funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno– Skarbowego i podkarpackiej policji.

Niezarejestrowane maszyny, służące do nielegalnego urządzania gier hazardowych zatrzymane zostały w Lubaczowie i Nisku.

18.04 br. funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego wspólnie z funkcjonariuszami Policji przeprowadzili działania kontrolne na terenie Lubaczowa i Niska. W kontrolowanych punktach zabezpieczyli łącznie 5 automatów, działających niezgodnie z przepisami (3 w Lubaczowie i 2 w Nisku).

Dalsze czynności w tych sprawach prowadzą funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o grach hazardowych, od 1 kwietnia br. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier (oznacza to również zakaz posiadania automatów do gier poza wyjątkami wskazanymi w ustawie, np. kasyna, dostawcy, serwisanci).

Nowe przepisy dopuszczają możliwość urządzania gier na automatach w salonach gier, ale ich wyłącznym organizatorem jest jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, wykonująca monopol państwa w tym zakresie. Określone zostały ograniczenia lokalizacyjne dla salonów gier (np. minimalna odległość od szkół czy kościołów) a także dopuszczalna ilość automatów dostępnych w salonie (3-50 szt.)

Od 1 kwietnia funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) przy wsparciu policjantów, prowadzą intensywne kontrole miejsc, w których zachodzi podejrzenie urządzania gier na automatach z naruszeniem przepisów oraz bezprawnego posiadania automatów. Na Podkarpaciu do tej pory skontrolowano blisko 700 takich lokalizacji i zatrzymano 9 automatów. Praktycznie wszystkie odwiedzone punkty były zlikwidowane, zamknięte lub automaty z tych miejsc zostały wycofane, co oznacza, że nielegalnie działające podmioty wycofują się z rynku.

Działania, których celem jest wyeliminowanie szarej strefy w zakresie gier na automatach będą trwać do odwołania.

W ubiegłym roku, funkcjonariusze Izby Celnej w Przemyślu zatrzymali 1281 automatów do gier, działających niezgodnie z przepisami. Zwalczając nielegalną działalność w zakresie gier hazardowych, naczelnicy urzędów celnych w woj. podkarpackim wszczęli w ubiegłym roku ponad tysiąc postępowań administracyjnych, w ramach których nałożyli kary na łączną kwotę 14 mln złotych. Wszczętych zostało także blisko 600 postępowań karnych.

Źródło: Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL