Nielegalny hazard i narkotyki w Andrespolu

Automaty
Adam Brzozowski 20/05/2024

Ostatnia aktualizacja: 20 maja 2024

Kryminalni z Koluszek przeprowadzili działania na terenie Andrespola, woj. łódzkie. W ich wyniku 5 osób  w wieku 20-45 lat zostało zatrzymanych. Dodatkowo udało się zabezpieczyć ponad 60 gramów narkotyków oraz 6 nielegalnych automatów do gier.

10 maja 2024 roku około godziny 19:30 koluszkowscy kryminalni, którzy mają doskonałe rozeznanie w środowisku przestępczym pojawili się w Andrespolu, gdzie zaczęli obserwować teren wokół budynków gospodarczych.

Po pewnym czasie w pobliżu zauważyli mężczyznę poruszającego się autem marki Fordf. Policjanci mając podejrzenia, iż kierowca może mieć przy sobie środki odurzające, zatrzymali go do kontroli i jak się okazało 45-letni mieszkaniec Andrespol miał przy sobie mefedron i tabletki ecstasy.

Policjanci weszli także do obserwowanego wcześniej budynku gdzie ujawnili 6 nielegalnych automatów do gier hazardowych, które były obsługiwane przez 24-letniego mieszkańca Warszawy. Na zapleczu lokalu policjanci zabezpieczyli amfetaminę i kolejne tabletki ecstasy.

W trakcie czynności wykonywanych przez policjantów w budynku pojawiła się 20-letnia kobieta oraz dwóch mężczyzn w wieku 30 i 37 lat, którzy podjechali na miejsce autem marki Peugeot. Kiedy zorientowali się, że w pomieszczeniu są policjanci próbowali uciekać. Zostali natychmiast obezwładnieni i zatrzymani. 20-latka była poszukiwana przez lubelską policję, 30-latek także przy sobie również narkotyki. Natomiast 37-letni kierujący peugeotem miał sądowy zakaz kierowania pojazdami, a w samochodzie ukryte również środki odurzające.

Bilans akcji

5 osób zostało zatrzymanych, koluszkowscy kryminalni zabezpieczyli ponad 60 gramów środków odurzających, 6 nielegalnych automatów do gier hazardowych.

Dowody zebrane w sprawie pozwoliły na przedstawienie 30-latkowi prokuratorskiego zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków co zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Trzej mężczyźni w wieku 24-45 lat usłyszało zarzuty posiadania narkotyków, grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Prowadzącemu nielegalny proceder grozi grzywna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową Łódź Widzew.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL