Nielegalny hazard pod Świdnicą

Automaty
Adam Brzozowski 21/05/2024

Ostatnia aktualizacja: 21 maja 2024

Wspólna akcja świdnickich policjantów z funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu doprowadziła do likwidacji kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych na terenie powiatu świdnickiego.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wraz funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu po raz kolejny przeprowadzili na terenie powiatu świdnickiego czynności służbowe mające na celu zwalczanie nielegalnego hazardu.

Wynikiem tego była likwidacja kolejnego salonu z grami na terenie Świdnicy

Funkcjonariusze zabezpieczyli cztery nielegalne automaty do gier hazardowych o wartości co najmniej 12 tysięcy złotych oraz środki pieniężne w kwocie blisko 5 tysięcy złotych. Maszyny oraz pieniądze przekazane zostały funkcjonariuszom Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Jak informuje Policja na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Za posiadanie nielegalnych automatów i innego sprzętu umożliwiającego prowadzenie gier hazardowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

źródło/zdjęcie: KPP w Świdnicy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL