Nielegalny hazard to nie tylko gra na automatach

automaty do gier

14 zestawów komputerowych, które służyły do urządzenia nielegalnych gier hazardowych zatrzymała pomorska KAS. Za urządzanie nielegalnych gier hazardowych właścicielowi lokalu grożą wysokie kary.

Nielegalne gry hazardowe mogą być oferowane nie tylko na klasycznych automatach do gier. Dowodem tego są m.in. ostatnie działania funkcjonariuszy Pomorskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Gdyni, w wyniku których w jednym z lokali w Gdyni, zabezpieczono 14 zestawów komputerowych na których oferowano gry hazardowe.

Organizatorom tego nielegalnego procederu, tak samo jak w przypadku urządzania gier hazardowych na klasycznych automatach, grozi kara pobawienia wolności do lat trzech oraz kara administracyjna w wysokości 100.000 zł od każdego urządzenia, na którym gry oferowano.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Organizatorowi nielegalnych gier, a także właścicielowi lokalu grozi także kara pieniężna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

Tylko w bieżącym miesiącu, funkcjonariusze pomorskiej KAS, zabezpieczyli na terenie Trójmiasta, 32 nielegalne urządzenia hazardowe.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *