Nielegalny hazard w centrum miasta. 14 osób oskarżonych

Gry hazardowe
Bartosz 04/01/2015

Ostatnia aktualizacja: 4 stycznia 2015

14 osób odpowie przed sądem za udział w nielegalnych grach hazardowych w wynajmowanych domach w centrum Lubaczowa.

Prokuratura Apelacyjna w Rzeszowie wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko podejrzanym. Sąd będzie rozliczał sześć osób za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. To mieszkańcy Podkarpacia: Krzysztof T., Przemysław P., Damian D., Rafał B., Kamil S. i Piotr S. Wśród oskarżonych są także mieszkańcy Małopolski (Kraków, Wieliczka) oraz województwa lubelskiego. To mężczyźni w wieku od 30 do 38 lat.

Nielegalne gry na automatach w centrum Lubaczowa ujawniono przy okazji zupełnie innej sprawy, która zaczęła się dwa lata temu. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej dowiedzieli się, że przez polsko-ukraińskie przejście planowany jest systematyczny przemyt papierosów z Ukrainy do Polski. Tygodniowo miało być szmuglowanych po kilkanaście tysięcy kartonów.

W krąg przemytników wszedł jeden z pograniczników, który za zmylenie służb granicznych wziął najpierw 3,5 tys. zł łapówki, a potem obiecywano mu, że dostanie kolejne 10 tys. Pierwsza łapówka była „prowizją”. Pogranicznik w czasie planowanego przemytu miał swoich kolegów po fachu odciągać w inne rejony „zielonej granicy”, by przemytnicy bez problemów mogli przerzucać papierosy.

Cała operacja była kontrolowana przez BOSG. Ale plany przemytników się posypały. Do przemytu papierosów nie doszło, bo na przeszkodzie stanęły ukraińskie służby graniczne.

Czytaj całość na: rzeszow.gazeta.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL