Nielegalny hazard w jednym z bialskich lokali

Automaty
Iwo 09:50 04/10/2022

Ostatnia aktualizacja: 14 września 2024

W jednym z lokali na terenie Białej Podlaskiej nielegalnie prowadzone były gry hazardowe. Policjanci wraz z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli tam komputery i pieniądze, które prawdopodobnie pochodziły z nielegalnego procederu.

W piątek, 30 września policjanci Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej zwalczający przestępczość gospodarczą weszli do wytypowanego lokalu na terenie miasta. Z ich ustaleń wynikało bowiem, że prowadzone są tam gry hazardowe. Nielegalne gry hazardowe, czyli bez wymaganej koncesji lub zezwolenia, były organizowane za pośrednictwem stron internetowych. Informacje służb, potwierdziły się.

W akcji brali też udział funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. Zabezpieczono pięć komputerów oraz telefon, które były używane do nielegalnych gier hazardowych. Służby zabezpieczyły też pieniądze, które najprawdopodobniej pochodziły z nielegalnego hazardu, czyli działalności przestępczej.

Dodatkowo podczas akcji, funkcjonariusze znaleźli woreczki z białym proszkiem, którym okazała się amfetamina. Nielegalna substancja znajdowała się w kieszeni kurtki jednego z klientów, 38-letniego bialanina. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy.

„Dalsze postępowanie w sprawie prowadzenia gier hazardowych bez zezwolenia prowadzić będą funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grożą konsekwencje wynikające z art. 107 Ustawy Kodeks Karny Skarbowy w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności do lat trzech, bądź obu tych kar łącznie”

– przekazuje kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Wyjaśnia, że prawo do organizacji gier hazardowych mają tylko podmioty, realizujące monopol państwa. Dodatkowo lokalizację takiego miejsca musi zatwierdzić dyrektor właściwej miejscowo izby administracji skarbowej gdyż lokal, w którym odbywają się gry hazardowe nie może być bliżej, niż 100 metrów od szkół, miejsc kultu religijnego, bądź innych ośrodków gry.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL