Nielegalny hazard w lokalu ambasadora

Gry hazardowe
Bartosz 09/05/2014

Ostatnia aktualizacja: 9 maja 2014

Ambasador Ghany w Japonii podczas przesłuchania zapewnił, że nie miał pojęcia o prowadzonym przez najemców jego lokalu nielegalnym kasynie w tokijskiej Shibuyi.

Edmond Kofi Agbenutse Deh, ambasador Ghany w Japonii został poddany przesłuchaniu w związku z zarzutami o prowadzenie nielegalnej działalności hazardowej. Jak podały japońskie media (m.in. NHK) około 20 marca, okazało się, że w wynajmowanym przez podejrzanego mieszkaniu najemcy urządzili obsługiwane przez dziesięć osób nielegalne centrum gry w bakarat, znaną z filmów o przygodach Jamesa Bonda karcianą grę hazardową.

Przytoczono wypowiedź jednego z zatrzymanych podczas zajścia, wedle której personel miał sądzić, że ochroni ich obowiązujący ambasadora immunitet dyplomatyczny. Po ujawnieniu sprawy, ze strony ambasady zaczęły dochodzić informacje o tym, że ambasador padł ofiarą oszustwa. Najemcy mieli przedstawić się jako przedstawiciele organizacji pozarządowej, sam wynajmujący miał popełnić błąd i nie sprawdzić dokładnego statusu planowanej działalności.

Czytaj całość na: japonia-online.pl

O Autorze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL