Nielegalny hazard w Puławach namierzony dzięki internautom

W jednym z lokali znajdujących się na terenie Puław działały trzy automaty do gier hazardowych. Ich właściciel nie posiadał wymaganej koncesji. Sprzęt został namierzony przez policję dzięki internetowej mapie tworzonej w oparciu o zgłoszenia mieszkańców.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to policyjna strona internetowa, na której mieszkańcy mogą anonimowo wskazywać miejsca dostrzeganych przestępstw. Gdy informacje zostaną potwierdzone przez funkcjonariuszy, na mapie dodawane są znaczniki informujące o konkretnych zagrożeniach.

W ostatnim tygodniu w ten sposób namierzono nielegalny salon gier hazardowych. Wskazany adres przy ul. Kołłątaja we wtorek sprawdzili policjanci oraz funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego. Informacje przekazane przez internautów okazały się prawdziwe. W lokalu stały trzy automaty, na które nie wystawiono wymaganej koncesji.

Urządzenia oraz pieniądze przeznaczone na wypłaty nagród, zostały zarekwirowane. Podczas tej niespodziewanej kontroli, ich właściciela nie było. Trwa ustalanie jego tożsamości.

Policja przypomina, że takie urządzenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami, mogą działać wyłącznie w kasynach.

Za udostępnianie automatów bez zezwolenia grozi grzywna oraz do trzech lat więzienia.

Źródło: dziennik wschodni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *