Nielegalny hazard we Włodawie

Automaty
Bartosz 03/09/2013

Ostatnia aktualizacja: 10 czerwca 2024

Działający we Włodawie punkt gier o niskich wygranych skontrolowali funkcjonariusze Służby Celnej. Na osiem znajdujących się tam automatów, pięć działało nielegalnie.

Kontrolę w jednym z włodawskich lokali przeprowadzili funkcjonariusze Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej. W punkcie było w sumie osiem urządzeń, ale tylko trzy działały legalnie. Pozostałe pięć urządzeń również wypłacały wygrane pieniężne i gry na nich miały charakter losowy, co potwierdziła przeprowadzona przez celników gra kontrolna. Automaty działały jednak bez zezwolenia.

Osoby pracujące w lokalu przyznały, że automaty wypłacały wygrane pieniężne. Gdyby w urządzeniu zabrakło pieniędzy, obsługa miała przygotowaną gotówkę na realizację wygranych. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. zeszyty z dokładnymi zapiskami wpływów z prowadzonych gier.

W związku z naruszeniem przepisów o grach hazardowych celnicy zabezpieczyli automaty oraz przeznaczoną na wygrane gotówkę. Sprawę prowadzi Urząd Celny w Białej Podlaskiej.

Przypomnijmy, że w myśl obowiązującego prawa urządzanie gier hazardowych dopuszczalne jest wyłącznie na warunkach wskazanych w ustawie o grach hazardowych. Prowadzenie gier niezgodnie z obowiązującymi przepisami jest zagrożone karą grzywny lub karą pozbawienia wolności do 3 lat.

Marzena Siemieniuk
Izba Celna w Białej Podlaskiej

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kolo

18:56
03/09/2013

A to jednak są legalne aonw bo jeszcze niedawno było odwrotnie ,zabierali legalne a reszty nie chcieli widzieć znaczy nie kazali im widzieć.

art.game

08:54
04/09/2013

To może zależy jaka izba? w Warszawie są legalne te a w Lublinie tamte??? a może celnicy na kontroli decydują które to legalne hihihi.
E-PLAY.PL