Nielegalny hazard i wyroki sądowe

Świętokrzyska Administracja Skarbowa w sposób stały i konsekwentny walczy z podmiotami urządzającymi nielegalnie gry na automatach, przeprowadzając często wspólnie z innymi służbami, na szeroką skalę czynności kontrolne. Magazyn celno-skarbowy jest pełny automatów służących do nielegalnego urządzania gier hazardowych.

Działania aparatu wykonawczego potwierdzają sądy. Po kilku latach sporów, głównie na gruncie prawnym, prowadzone postępowania karne-skarbowe zakończyły się skazującymi wyrokami sądowymi. W ciągu ostatnich 3 miesięcy, kilkunastu organizatorów nielegalnego hazardu zostało uznanych za winnych popełnienia przestępstw skarbowych. Sprawcy zostali ukarani karami grzywny w wysokości łącznej ponad 300.000 zł. Niezależnie od wymierzonych kar, sądy orzekły również przepadek środków pieniężnych oraz urządzeń zabezpieczonych przez funkcjonariuszy o wartości 285.000 zł.

Skazujące wyroki sądowe zapowiadają zwiększenie skuteczności walki z procederem nielegalnego urządzania gier hazardowych. Sprawcy muszą się z liczyć z coraz surowszymi konsekwencjami nie tylko finansowymi, ale również z możliwością utraty wolności, gdyż przestępstwo skarbowe polegające na urządzaniu gier hazardowych wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Obecnie w sądach rejonowych okręgu kieleckiego toczy się niemal 100 postępowań karnych skarbowych przeciwko organizatorom nielegalnych gier na automatach i na ławie oskarżonych zasiadają kolejni „biznesmeni” z branży hazardowej.

Kolejne kilkadziesiąt postępowań karnych skarbowych prowadzi Naczelnik Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach. Kary zapadające w postępowaniach karnych skarbowych to nie jedyne dolegliwości, które mogą spotkać hazardowych „przedsiębiorców”. Osoby naruszające zasady organizacji gier hazardowych muszą się liczyć z karami administracyjnymi wynoszącymi nawet 100 000 zł od każdego automatu wykorzystywanego do nielegalnych gier.

Z początkiem grudnia funkcjonariusze Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach wspólnie z funkcjonariuszami Policji zajęli kolejne 8 automatów. Działania kontrolne prowadzono na terenie powiatu buskiego i opatowskiego. Obecnie trudno zidentyfikować nielegalne salony gier. Okna i drzwi do takich lokali zaklejone są folią nieprzepuszczającą światła, brak również jakichkolwiek szyldów lub napisów. W wyniku dokonanych wcześniej ustaleń, w momencie kontroli ujawniono 8 włączonych i działających automatów do gier. Funkcjonariusze potwierdzili tym samym, że w kontrolowanych miejscach urządzany jest nielegalny hazard.

Źródło: Świętokrzyski Urząd Celno-Skarbowego w Kielcach

 1. gówno wiesz.
  widziałes kod , że sie wypowiadasz?
  ludzie częśto wrzucaja do jednego worka wsyzstkie sprzęty grające po kwietniu
  bo nie ogarniają co jest co.
  kto ma wiedzieć to wie.

   1. przeczytaj ze zrozumieniem ustawe a później sie wypowiadaj…
    to że wszystkie auta maja koła nie oznacza , że wszystkie są takie same
    tym bardziej, że koła nie sa ustawowo zakazane…

    1. Dobże napisałeś, „to że wszystkie auta mają koła to nie znaczy, że są takie same” ale cały czas są autami niezalwżnie od tego czym się różnią 🙂

 2. Smieszne te wszystkie hf ´visiony ´ futury ´ wszystko na jeden kopyt pseudo generátor jak ch…. deníku nie brakuje są inne kraje są kasyna ruszać dupska

 3. No właśnie, miało być 100 ts./ zł od maszyny. Dziwiło mnie że pomimo tych wszystkich nalotów o których co rusz piszą media i policja się chwali, wciąż nie brak amatorów tych nielegalnych zysków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *