Nielegalny punkt gier hazardowych zlikwidowany

Funkcjonariusze KAS zlikwidowali w Słubicach (Lubuskie) nielegalny punkt gier hazardowych. W niepozornym kontenerze znajdowały się trzy automaty, a miejsce było monitorowane i otwierane po weryfikacji klientów – poinformowała w środę Beata Downar-Zapolska z Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

„Zamknięte drzwi, kamery monitoringu i obowiązek odsłaniania twarzy przed wejściem – to środki ostrożności właściciela tego punktu gier hazardowych. Na wejściem do kontenera widniało hasło reklamowe: Urządzenia logiczne, znajdź swój układ. Niestety automaty do gier z logiką nie mają nic wspólnego” – powiedziała Downar-Zapolska.

Dodała, że o „bezpieczeństwo” grających troszczyło się pięć zewnętrznych kamer i żeby wejść do środka, trzeba było zgodnie z wywieszoną informacją zdjąć czapkę i maseczkę, bo inaczej drzwi pozostawały zamknięte. Funkcjonariusze weszli jednak do środka na podstawie postanowienia prokuratorskiego. W kontenerze znaleźli trzy nielegalne automaty do urządzania gier hazardowych – tzw. owocówki.

Organizatorowi nielegalnych gier hazardowych grożą konsekwencje wynikające z art. 107 Kodeksu karnego skarbowego w postaci grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech, bądź obu tych kar łącznie. Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tys. zł grzywny od jednego urządzenia – wynikają one z art. 89 Ustawy o grach hazardowych.

Dalsze postępowanie karne i administracyjne w tej sprawie prowadzi Lubuski Urząd Celno-Skarbowy.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.