Ostatnia aktualizacja: 5 listopada 2024
W minionym tygodniu lubińscy i legniccy policjanci wraz z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w ramach wspólnie przeprowadzonych działań, weszli do znajdującego się na terenie Lubina salonu gier. Mundurowi ujawnili tam i zabezpieczyli siedem nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz narkotyki. Do sprawy zatrzymano 4 osoby, w tym jeden z podejrzanych dodatkowo był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Automaty zostały zabezpieczone przez Krajową Administracja Skarbowa.
Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Lubinie i w Legnicy wspólnie z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu – Oddział w Legnicy, sprawdzali lokale, w których mogły znajdować się nielegalne automaty do gier. Informacje zdobyte przez funkcjonariuszy potwierdziły się i w jednym z lokali na terenie Lubina, mundurowi zabezpieczyli 7 nielegalnych automatów do gier hazardowych.
Ponadto policjanci ujawnili 433 porcje handlowe metamfetaminy, a po sprawdzeniu mieszkania jednego z podejrzanych, zabezpieczyli dodatkowo 243 porcje handlowe marihuany.
Policjanci do sprawy zatrzymali 4 osoby. Automaty zostały przetransportowane do siedziby Oddziału Celnego w Legnicy i będą stanowić dowód w sprawie. Dzięki skutecznej i wytężonej pracy policjantów udało się rozwiązać przestępczą działalność.
Osoby odpowiedzialne za uruchomienie nielegalnego procederu czeka obecnie postępowanie karno-skarbowe. W myśl obowiązujących przepisów, kto wbrew warunkom koncesji lub bez wymaganego urzędowego sprawdzenia posiada automat do gier, podlega karze grzywny albo karze pozbawienia wolności do lat 3 lub obu tym karom łącznie.
Ponadto, jeden z zatrzymanych mężczyzn, 42-letni mieszkaniec Lubina, okazał się osobą poszukiwaną, i to właśnie w jego mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili marihuanę. Dodatkowo mężczyzna będzie odpowiadał za udzielanie narkotyków innej osobie.
Policja z Lubina przypomina, że w Polsce korzystanie z automatów do gier hazardowych może odbywać się jedynie w legalnie działających kasynach.
Źródło/zdjęcia: st. asp. Aleksandra Pieprzycka/ Komenda Powiatowa Policji w Lubinie
"Dopóki szanowni rządzący w tym pięknym kraju jakim jest Polska nie otworzą oczu, a zarazem serc 💖 dla dobra tego Państwa, które narazie tylko noszą w klapie marynarki❣️ - dobrze być nie może. Należy stanowiska w spółkach Państwowych obsadzać najlepszymi fachowcami pochodzącymi z dziedziny w, której mają dokonywać najlepszych wyników, a nie na odwrót. (Nie można powołać na ordynatora Szpitala kogoś kto nie jest Lekarzem bo nigdy nie zrozumie czym zarządza) i tak samo jest w Totalizatorze Sportowym❣️"
"Za dużo krytyki w mediach było to puścili normalne losowanie ;))"
"Uniwersalny słownik języka polskiego pod redakcją Stanisława Dubisza wydany przez PWN w 2003 roku notuje zarówno przymiotnik fiński, jak i finlandzki. Pierwszy z nich został w tym słowniku zdefiniowany jako ‘dotyczący Finów, Finlandii, pochodzący z Finlandii, taki jak w Finlandii’, przymiotnik finlandzki został natomiast sparafrazowany jako ‘dotyczący Finlandii jako państwa"
"Fiński, nie Finlandzki ... ;)"
"Dzisiaj miałem szczęście padł system kontroli na losowaniem w multi bo trafiłem 7 na siedem skreśleń w promocji na 50% ale to nie tylko ja bo było 33 dziewiątki na 10 skreśleń 97 siódemek na siedem 118 piątek na pięć takich wygranych nie pamiętam a gram długo. i tu lotto pokazuje że oszukują bo na 22 drugą już zakładów nie dało się wysłać cały czas wybijało ale sprawdziłem czy na inne gry się da i nie było problemu tylko na multi nie dało rady. Czyli widać że oszukują bo na 14 padł system i było dużo wygranych i żeby nie popłynąć na 22 drugą zablokowali przyjmowanie zakładów. Gram przez internet i taki numer mam drugi raz było to dawno ale też było dużo wygranych czyli kontrolują wpływające zakłady ."