Nielegalny salon gier w Trzebiatowie zlikwidowany

Osiem komputerów, monitoring i gotówkę w kwocie 985 złotych zabezpieczyła Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa w nielegalnym punkcie hazardowym w Trzebiatowie. Nieoznakowany lokal znajdował się w centrum Trzebiatowa w pobliżu Straży Pożarnej.

„Wewnątrz pomieszczenia zastaliśmy trzech graczy i kobietę obsługującą punkt, obywatelkę Ukrainy, która została przesłuchana. Policjanci sprawdzili czy osoby znajdujące się w lokalu posiadają niebezpieczne przedmioty i zabezpieczyli lokal.”

– przekazuje Małgorzata Brzoza rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie

W przeszukanym lokalu zabezpieczono osiem komputerów, na których oferowano nielegalne gry hazardowe. Dla celów dowodowych zatrzymano również monitoring, router oraz telefon komórkowy. W lokalu znaleziono również gotówkę w kwocie 985 zł, która została zabezpieczona na poczet należnych kar. Funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego wspierali funkcjonariusze gryfickiej Policji.

Urządzanie i prowadzenie gier hazardowych bez zezwolenia lub koncesji jest przestępstwem, za które grozi jej teraz wysoka kara finansowa, kara pozbawienia wolności albo obie kary łącznie. Maksymalna kara finansowa może wynosić nawet 28.890.040 zł.

KAS przypomina, że odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach. Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.

Źródło:  KAS

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.